Yükleniyor...

İndirimli Elektrik Satışı

Coren Enerji,  abonelerine uzun vadede en karlı ve en uygun kontratları sunarak, maliyet kalemlerinde büyük yer tutan elektrik giderlerini azami derece düşürmelerini sağlamaktadır.  Bu misyonuna, genç ve bir o kadar değişken olan enerji piyasasında inovatif yaklaşımlar geliştirerek ve bu yaklaşımları proaktif bir vizyona dönüştürerek ulaşmaktadır.

Coren Enerji, sahip olduğu Elektrik Toptan Satış Lisansı vasıtasıyla, yurt genelinde “Serbest Tüketicilik” şartlarını sağlayan tüm abonelere TEDAŞ ulusal elektrik tarifelerine kıyasla daha cazip kontratlar sunmaktadır.

Dönemsel olarak farklılık gösteren piyasa şartlarına ve değişen tüketim profilinize göre karlılığınıza optimal bir seviye kazandırmak ve bu kazanılan seviyeyi sürdürülebilir kılmak için çalışıyoruz.

Siz de, serbest tüketici şartlarını sağlıyorsanız, elektriğinizi % 100 devlet güvencesi altında elektrik toptan satış lisansına sahip şirketimizden daha cazip koşullarda sağlayabilirsiniz. Gücünü, tedarikçisinden müşterisine uzanan geniş yelpazede, özenle oluşturduğu yüksek güvenilirliği ve samimiyetinden alan şirketimiz, tüm ticari faaliyetlerini yine bu çizgide sürdürmeyi kurumsal karakterinin temel taşlarından biri olarak kabul etmiştir.

Anlaşma ve Tedarik Sürecinde Yapılacak İşlemler

1. Elektrik Satış Sözleşmesi
İndirimli elektrik enerjisi temini için COREN Elektrik ile elektrik satış sözleşmesi imzalanır.

2. PMUM'a Kayıt İşlemleri
Sözleşme ekindeki gerekli evrakların tamamlanması ve Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezi'nde (PMUM) müşteri kaydı yapılır.

3. DBS Anlaşması veya Teminat Mektubu
Fatura ödemelerinin teminat altına alınması için Garanti Bankası, Yapı Kredi, Vakıfbank, Finansbank veya Akbank’la Doğrudan Borçlandırma Sistemi Anlaşması (DBS) yapılması veya çalışmakta olduğunuz bankadan alınan Banka Teminat Mektubu’nun COREN Elektrik'e teslim edilir.

4. Elektrik Tedariğinin Başlaması
PMUM onayı, DBS Anlaşması veya teminat mektubu teslimi süreci tamamlanan Serbest Tüketicilerin, takip eden kayıt dönemi itibariyle indirimli elektrik enerjisi tedariği başlar.


5. Sayaç Okuma ve Fatura Süreci
İndirimli elektrik tedarikinin replika saat başladığı ayın sonunda (takip eden ayın ilk günlerinde) ilgili elektrik dağıtım şirketi elemanlarının sayaç okuma işlemlerini tamamlayarak, COREN Elektrik’e bildirimde bulunmasının ardından Şirketimizin faturayı düzenleyerek ilgili aboneye ulaştırması ile süreç tamamlanır.